Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Кога започнува стипендија?

Оценка од корисникот: 5 / 5

Активни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвезда

Кога започнува стипендија?

Стипендијата секогаш започнува во почетокот на учебната година (од септември до јуни). Тоа не е можно да се започне на стипендија во пролетниот семестар или било кое друго време во текот на годината.

Не е исклучок е можно.

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!