Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Може ли да аплицираат за една швајцарска влада стипендија за да присуствува на Швајцарската Универзитетот за применети науки?

Оценка од корисникот: 5 / 5

Активни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвезда

Може ли да аплицираат за една швајцарска влада стипендија за да присуствува на Швајцарската Универзитетот за применети науки (UAS)?

Само кандидатите кои доаѓаат од листата на земји подолу можат да аплицираат за швајцарски влада стипендија за универзитети за применети науки:

АлбанијаАвстријаБелорусијаБелгијаБосна и Херцеговина
БугаријаДанскаЕстонијаФинскаГерманија
УнгаријаИрскаКосовоЛетонијаЛитванија
ГрцијаМакедонијаМолдавијаЦрна ГораХоландија
ПортугалијаРоманијаСрбијаСловенијаШпанија
ШведскаУкраина
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!