Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Колкаво е времетраењето на стипендија?

Оценка од корисникот: 5 / 5

Активни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвезда

Колкаво е времетраењето на стипендија?

Стипендијата се доделува за 1 академска година (9 месеци). За Мастер програми продолжување е можно. Проширувањето ќе зависи од академски резултати на првата година.

За истражување стипендии продолжување е можно во некои околности. Ова ќе биде дефинирана некогаш сте биле награден со стипендија.

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!