Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ВалеRSS

кантонот Вале
Врвни универзитети во кантонот Вале во Швајцарија

За Вале:

Вале (германски: Валис) е еден од кантоните 26 Швајцарија, во југозападниот дел на земјата, околу долината на RhAne од своите изворите на езерото Женева, одвојување на Пенинските Алпи од Bernese Алпите. Кантонот е еден од посува делови на Швајцарија во нејзината централна долина Rha. Парадоксално е, исто така, една од најпознатите добро пои делови, кои имаат големи количини на снег и дожд врз највисоките врвови се наоѓаат во Швајцарија. Кантонот Вале е веројатно најдобро позната по Матерхорн и ски летувалишта, како што Зермат или Вербие.

Кантонот Вале се наоѓа во југозападниот дел на Швајцарија. На своите југ лежи Италија, на југозападна Франција. На север од кантонот се граничи со швајцарски кантони Вауд и Берн; кантоните Ури и Тичино лежи на исток.

Швајцарската Одалеченост универзитет (германски: Universitat Fernstudien Schweiz, француски: Формирање Универзитетскиот далечина, Suisse) е еден од водечките универзитети во Швајцарија Одалеченост нудат ергени и магистерски програми.

Европската Факултетот остварува нов концепт во образование на универзитетско ниво со спојување на водечките претставници на современата филозофија, филмски, експресивен уметност терапија, советување. Тренинг и едукација, медиумски студии, литература, перформанси уметност, културни студии, видео, фотографија, архитектура, уметност, и книжевната теорија со инте ...

Универзитетот за применети науки Западна Швајцарија - HES толку Отворен во 1997, на ХЕС толку е најголемата професионална мрежа високото образование во Швајцарија. Таа во моментов е домаќин на некои 14'000 студенти: Клучни датуми. Нејзините 27 училишта кои се наоѓаат во 33 сајтови на кантоните Фрибург, Женева, Јура, Neuchatel, Вале, Вауд и Берн, неговата 31 сајтови нудат курсеви и Othe ...

Цезар Риц колеџи Швајцарија е училиште со две големи кампуси! Се наоѓа во регионот Вале, родното место на гостопримството, нашите две кампуси ќе ви овозможи да се најде и со францускиот и германскиот дел од Швајцарија. Цезар Риц колеџи има глобална репутација за обезбедување на квалитет и квалитет во образованието. Ние нудиме диплома, додипломски, постдипломски ...

Вале Универзитетот за образование на наставници во Швајцарија (германски: Padagogische Hochschule Валис, Schweiz француски:. La Haute Ecoles pedagogique & nbsp; ди Вале, Suisse) е државен универзитет во St-Maurice во кантонот Вале и еден од водечките универзитети во Швајцарија нуди студија програми за наставниците.

César Ritz, ?? Колеџи Швајцарија 1982 Отворање на првиот колеџ, Schulhotel Алпина ?? во Brig, членка на Вале, од страна на д-р Волфганг Д Петри. 1983 отворањето на втората институт, Schulhotel Zillwald ?? во одморалиштето на Lax, во Вале. договори 1985 трансфер се потпишани со повеќе државни универзитети во САД, Европа и Австралија. ...

IUKB Институтот Курт Бош (француски: Институт за Универзитетскиот Курт Бош) е на постдипломски институција во Сион, кантонот Вале, Институтот и официјално е признаен од страна на Владата на Швајцарија. IUKB беше официјално призната од страна на Владата на Швајцарија како универзитетски институт во 1992 во согласност со федералниот закон за финансиска помош на универзитетите ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!