Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: Туризмот

Роберт Гордон Универзитетот има две кампуси во Швајцарија, Луцерн и Цирих, на повеќе од 5 години вклучување во образованието, тоа беше доделена универзитет статус во 1992. Роберт Гордон Универзитетот во моментов има околу 500 студенти на две кампуси во Швајцарија, кои студираат на 3 со полно работно време и со скратено работно време додипломски и постдипломски студии. Роберт Gor ...

категорија:кантонот Луцерн

Универзитетот за применети науки HTW Chur (Hochschule für Wirtschaft und Technik, Schweiz) е основана во 1963, како Институтот за технологија. Тоа беше претворена во својата сегашна форма, како и универзитет за применети науки, во годината 2000. 1,400 студенти во моментов студираат таму во пет курсеви диплома и неколку магистерски програми. Седумте i ...

категорија:кантонот Graubuenden

Универзитетот за применети науки Западна Швајцарија - HES толку Отворен во 1997, на ХЕС толку е најголемата професионална мрежа високото образование во Швајцарија. Таа во моментов е домаќин на некои 14'000 студенти: Клучни датуми. Нејзините 27 училишта кои се наоѓаат во 33 сајтови на кантоните Фрибург, Женева, Јура, Neuchatel, Вале, Вауд и Берн, неговата 31 сајтови нудат курсеви и Othe ...

категорија:кантонот Јура

USI Основана во 1996, на Универзитетот во Лугано (USI) е призната интердисциплинарен и повеќејазичен универзитет со четири факултети. релативно мали димензии и висок квалитет на инфраструктурата олесни интеракцијата студент-професор и да се создаде идеални услови за проучување и истражување во двете кампуси Лугано и Mendrisio. Официјален јазик е ...

категорија:кантон Тичино

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

категорија:кантонот Луцерн

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

ALPINE нуди богато портфолио на курсеви во угостителство, туризам и Кулинарство уметност управување кој е доволно флексибилен и иновативен да ги подготви студентите за успешна кариера во економијата на сервисите, особено во меѓународната угостителството и туризмот за управување. патување и туризам индустрија расте со 500% во изминатите 25 вие ...

категорија:надвор Швајцарија

Les Roches-Gruyère Универзитетот за применети науки (Les Roches-Gruyère хотелски менаџмент школа) е првиот приватен универзитет за применети науки во хотелски менаџмент во Швајцарија. Тој нуди диплома за наука во хотелски менаџмент, вклучувајќи специјализација во меѓународниот хотелски менаџмент или специјализација во храна, пијалаци и ...

категорија:кантонот Вауд

ABMs колеџ, онлајн Швајцарската Висока Училиште кое овозможува и дава одлична средина за учење за да се талентирани и мотивирани студенти во Одделение 12. Ова е училиште во кое трансформационните и ригорозни курсеви за обука може да се вршат преку една заедница на истомисленици врсници и надлежните инструктори, кои се секогаш подготвени и спремни да им помогне на студентите се постигне та ...

Glion Институт за високо образование е меѓународен универзитет управувањето со туристичката индустрија во Швајцарија. Отворен во падот на 1962 во поранешна Белви Hotel, Glion Хотелот школа (како што тогаш беше именуван) е првата приватна, универзитетско ниво Швајцарската хотелски менаџмент училиште. Повеќе од една едноставна хотел училиште, Glion нуди програми кои се комбинираат индустрии ...

категорија:кантонот Вауд

IUKB Институтот Курт Бош (француски: Институт за Универзитетскиот Курт Бош) е на постдипломски институција во Сион, кантонот Вале, Институтот и официјално е признаен од страна на Владата на Швајцарија. IUKB беше официјално призната од страна на Владата на Швајцарија како универзитетски институт во 1992 во согласност со федералниот закон за финансиска помош на универзитетите ...

категорија:кантонот Вале

Меѓународната школа за менаџмент е федерално призна високообразовна институција нуди разновиден курсеви во туризмот студии. Повеќе од 130 предавачи се даваат сеопфатна знаење и во теорија и пракса во неколку курсеви на студии и курсеви за обука за професии кои бараат квалификувани работници. Околу 300 Сту ...

категорија:кантон Цирих

Trisakti Институтот за туризам (STPT) е основана во 1969. Со нејзината долга патување и искуства, STPT е целосно посветена во развојот на високо и меѓународните стандарди за квалитет на човечките ресурси во угостителство & amp; Туризмот. STPT е победник на Големата награда PATA 2004 во туризмот образование и Adhikarya Pariwisata 2006 и училиште во кое ...

категорија:надвор Швајцарија

Во 1993, 47 студентите од Австралија и други земји 10 формирана првата доза ICHM е. Денес, може да се пофали ICHM рекордно ниво запишување. Студентите доаѓаат од повеќе од 70 земји, а сега имаме дипломирани студенти од сите делови на светот ужива успешна кариера. Меѓународниот колеџ за хотелски менаџмент (ICHM) беше првиот scho Швајцарија асоцијација ...

категорија:надвор Швајцарија

Европски Универзитет (ЕУ) е еден од најдобрите светски бизнис школи познат по своите извонредни студентите и факултетот. ЕУ заработил акредитација од ACBSP (Асоцијација на колегиум бизнис училишта и програми), на Чеа признати тело, а во текот на изминатите години 35 има развиено бизнис образование, кој обезбедува висок квалитет на наставата, ...

категорија:кантонот Вауд

Универзитетскиот центар на ИМИ (Меѓународен институт хотелски менаџмент) се наоѓа на брегот на езерото Луцерн, десет минути возење од возбудлив град за себе Луцерн. ИМИ нуди полн спектар на state-of-the-art програми на додипломски и постдипломски студии на ниво. На додипломски студии, на сертификат, диплома, високото Диплома и диплома Достигнувања ...

категорија:кантонот Луцерн

Бизнис и хотелски менаџмент училиште, BHMS, е реномирана хотелски менаџмент училиште, & nbsp; BHMS е дел од познатиот Бенедикт училишта Швајцарија кој е едукација на повеќе од 18'000 целосна и вонредни студенти време секоја година. Бенедикт училишта основана во 1928, е силна и енергична организација и е еден од најголемите во приватна сопственост образование организација ...

категорија:кантонот Луцерн

SSTH Швајцарската школа за туризам и угостителство: За повеќе од 40 години SSTH Швајцарската школа за туризам и угостителство подготви младите за нивната професионална кариера, со посебен фокус на угостителство и гастрономија. Сите наши програми, на сите нивоа на образование, имаат силна ведне практично искуство. Благодарение на добро основана на знаење и ...

категорија:кантонот Graubuenden

Швајцарската школа за хотелски менаџмент: SHMS е & nbsp; во Швајцарија најголем зборуваат англиски јазик хотелски менаџмент училиште со одлична репутација во целиот свет. А квалификација од SHMS отвора вратите за водечките позиции во туристичката индустрија, било каде во светот. Швајцарија & nbsp; историја на совршеност во хотелот управување почна пред повеќе од 100 години ...

категорија:кантонот Вауд
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!