Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: Медицина

Основана во 1460, на Универзитетот во Базел (de: Universitat Базел, Швајцарија) е најстариот универзитет во Швајцарија. Многу малку универзитет со долгогодишна традиција на совршеност, тоа е истакнат центарот на наставата и истражувањата & nbsp.; Наоѓа на границата три нации, Швајцарија, Германија и Франција, Базел е во самата суштина на CENTR ...

категорија:Кантон Базел

На Универзитетот во Фрибург е двојазична Универзитетот "пар екселанс" во Швајцарија. Фрибург е типичен универзитетски град, со висок квалитет на живот и одлични услови за напредок во нечиј студии. На крстосницата на германски и романски јазици, таа претставува културен мост меѓу германските и француските традиции, како и betw ...

категорија:кантонот Фрибург

UniNE Основана во 1838 на "Академијата на Нојшател" стана универзитет во 1909. Денес на Универзитетот во Нојшател се состои од пет факултети, имено хуманистичките науки, природните науки, право, економија, и теологија, кои за возврат опфаќаат околу 30 различни дисциплини. На Универзитетот нуди единствена опција во која се зборува француски Швајцарија, обезбедување на близок контакт биде ...

категорија:кантонот Нојшател

Универзитетот во Цирих е најголемиот универзитет во Швајцарија и игра водечка улога во швајцарски високото образование. Тоа им нуди на своите 24,000 студентите широк спектар на студии, со повеќе од 100 различни програми и над 3,000 комбинации на дисциплини во седум факултети. силна посветеност на универзитетот на највисоките научни стандарди и r ...

категорија:кантон Цирих

UNIL Основана во 1537, на Универзитетот во Лозана се состои од седум факултети каде што околу 11,000 2,200 студенти и истражувачи работат и учат. Акцентот е ставен на еден интердисциплинарен пристап, и таму е тесна соработка меѓу студентите, професорите и наставниот кадар. На Универзитетот во Лозана се шири во текот на три локации, најголемиот од пот ...

категорија:кантонот Вауд

Од своето основање во 1943, Швајцарија Тропски институт (СПИ), сега швајцарски Тропски и Институтот за јавно здравје (Швајцарската TPH) стана светски познатиот установа за настава, истражување и услуги во областа на Меѓународниот здравствен развој. Мулти-и крос-дисциплинарен активности и искуства на научни лабораториски студии, концептуални в ...

категорија:Кантон Базел

Меѓународната академија за спорт наука и технологија (AISTS) е образование и истражувачки центар за спорт во Лозана, Швајцарија, на Олимписките Капитал. Мисијата на AISTS, Меѓународната академија за спортска наука и технологија (Академија Internationale des науки et du техники Спорт) во Лозана, Швајцарија, е да се донесе позитивна contr ...

категорија:кантонот Вауд

Енергетски центар е центар за обука Sophrology и комплементарна терапија со седиште во Женева, Швајцарија. Нашата цел е да го подобрите здравјето и квалитетот на животот на секој кој возови со енергетски центар, од индивидуални клиенти и учениците во групи и корпорации. Ние нудиме диплома курсеви, работилници, семинари, се повлекува, индивидуални сесии и ...

категорија:кантонот Женева

ASIU не им дава академски степени Алберт Швајцер универзитет е основана во октомври 1999 што се донесувањето на институцијата непрофитна со седиште во Женева (Швајцарија). Во јули 2002 беше усвоен во Шпанија како основа. На отворањето на Универзитетот крунисан серија на образовни иницијативи инспириран од ликот на winne доделување на Нобеловата награда ...

категорија:кантонот Женева

LUde.S. Универзитетот за хумани науки и технологија во Лугано е добро познат по неговите академски совршеност и квалитет има, со оглед на неговото потекло, меѓународна ориентација. Основана во 1999 и на чело со претседателот д-р Паоло Sotgiu, Универзитетот е опремен со престижни академски кадар, и на класични и научно ниво. На Универзитетот на ...

категорија:кантон Тичино
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас