Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: управување со

Основана во 1898, на Универзитетот во Сент Гален (HSG) продолжува да ги извршуваат цел на обезбедување на студентите со практични образование, водени од интегриран концепција за бизнис, економија, право, и општествените науки. На HSG е постојано рангирана меѓу најдобрите бизнис училишта во Европа, со EQUIS и AACSB меѓународна акредитација underlini ...

Сојузна Политехничкиот факултет во Лозана, EPFL, основана во 1853, на Ecole Polytechnique Федерал de Lausanne & nbsp; (EPFL) се разви во еден топ-кругот на истражување и настава универзитет, кој привлекува некои од најдобрите умови во светот. Уникатно наоѓа во една од најубавите во Европа места, 10,000 луѓе споделување на оваа кампусот и да комуницирате секојдневно да le ...

категорија:кантонот Вауд

Цирих Универзитетот за применети науки (германски: Zürcher Fachhochschule) е државен универзитет и еден од најголемите универзитети во Швајцарија, нуди диплома и мајстор. Цирих Универзитетот за применети науки е вториот по големина универзитет во Швајцарија откако на Универзитетот во Цирих. Следниве универзитети се дел од Цирих U ...

категорија:кантон Цирих

Универзитетот во Цирих е најголемиот универзитет во Швајцарија и игра водечка улога во швајцарски високото образование. Тоа им нуди на своите 24,000 студентите широк спектар на студии, со повеќе од 100 различни програми и над 3,000 комбинации на дисциплини во седум факултети. силна посветеност на универзитетот на највисоките научни стандарди и r ...

категорија:кантон Цирих

UNIL Основана во 1537, на Универзитетот во Лозана се состои од седум факултети каде што околу 11,000 2,200 студенти и истражувачи работат и учат. Акцентот е ставен на еден интердисциплинарен пристап, и таму е тесна соработка меѓу студентите, професорите и наставниот кадар. На Универзитетот во Лозана се шири во текот на три локации, најголемиот од пот ...

категорија:кантонот Вауд

Роберт Гордон Универзитетот има две кампуси во Швајцарија, Луцерн и Цирих, на повеќе од 5 години вклучување во образованието, тоа беше доделена универзитет статус во 1992. Роберт Гордон Универзитетот во моментов има околу 500 студенти на две кампуси во Швајцарија, кои студираат на 3 со полно работно време и со скратено работно време додипломски и постдипломски студии. Роберт Gor ...

категорија:кантонот Луцерн

ABMs ИТ институт - Швајцарија е водечки провајдер на интернет образование во Швајцарија и во целиот свет. Вие нема да мора да се грижите за добивање на образованието, бидејќи тоа е дадено во вистинската забава. Многу луѓе кои имаат сертификати присуствуваат нивните од нашата институција се собраа на вештини кои се бричи им овозможи да се развива во ма ...

категорија:кантон Цуг

Универзитетот за применети науки HTW Chur (Hochschule für Wirtschaft und Technik, Schweiz) е основана во 1963, како Институтот за технологија. Тоа беше претворена во својата сегашна форма, како и универзитет за применети науки, во годината 2000. 1,400 студенти во моментов студираат таму во пет курсеви диплома и неколку магистерски програми. Седумте i ...

категорија:кантонот Graubuenden

Универзитетот за применети науки Западна Швајцарија - HES толку Отворен во 1997, на ХЕС толку е најголемата професионална мрежа високото образование во Швајцарија. Таа во моментов е домаќин на некои 14'000 студенти: Клучни датуми. Нејзините 27 училишта кои се наоѓаат во 33 сајтови на кантоните Фрибург, Женева, Јура, Neuchatel, Вале, Вауд и Берн, неговата 31 сајтови нудат курсеви и Othe ...

категорија:кантонот Јура

Цезар Риц колеџи Швајцарија е училиште со две големи кампуси! Се наоѓа во регионот Вале, родното место на гостопримството, нашите две кампуси ќе ви овозможи да се најде и со францускиот и германскиот дел од Швајцарија. Цезар Риц колеџи има глобална репутација за обезбедување на квалитет и квалитет во образованието. Ние нудиме диплома, додипломски, постдипломски ...

категорија:кантонот Вале

USI Основана во 1996, на Универзитетот во Лугано (USI) е призната интердисциплинарен и повеќејазичен универзитет со четири факултети. релативно мали димензии и висок квалитет на инфраструктурата олесни интеракцијата студент-професор и да се создаде идеални услови за проучување и истражување во двете кампуси Лугано и Mendrisio. Официјален јазик е ...

категорија:кантон Тичино

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

категорија:кантонот Луцерн

На HWZ Универзитетот за применети науки во Цирих (германски: HWZ - Hochschule für Wirtschaft Цирих) е член на универзитетите за применети науки во Цирих. Таа е основана во 1986 asthe со скратено работно време HWV Цирих (високото школа за економија и администрација) од КВ Швајцарија и Фондацијата Јувентус училишта за Цирих. Со 1,500 студенти и 265 l ...

категорија:кантон Цирих

Лозана Хотелот школа, EHL на Ecole Hôtelière & nbsp; де Лозана (de: Hotelfachschule Лозана) е основана пред повеќе од сто и петнаесет години, и од тогаш никогаш не престана да расте и да иновираат. Во тоа време, туристичката индустрија, исто така, во голема мера еволуирале. Сега е најбрзо растечка економскиот сектор во светот и е да дојдеме во многу нови ...

категорија:кантонот Вауд

St.Gallen Универзитетот за применети науки, Швајцарија (de: St.Gallen Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Schweiz): Филозофија на FHS St.Gallen подготвена да се справи во иднина ???? преку современ пристап кон учењето, со врвен квалитет на постдипломски студии и up-to-date истражување & amp; развој на виталните прашања на иднината FHS St.Gallen постојано fo ...

Меѓународниот институт за менаџмент во технологија поврзани со Универзитетот Фрибург во Швајцарија и Европа, една од водечките и динамична Институтот за континуирана едукација и истражување. Нашата надлежност е иднината-ориентирана и практични развој на извршните директори во секторот за информатички и комуникациски технологии (ИКТ) за управување со ...

категорија:кантонот Фрибург

ALPINE нуди богато портфолио на курсеви во угостителство, туризам и Кулинарство уметност управување кој е доволно флексибилен и иновативен да ги подготви студентите за успешна кариера во економијата на сервисите, особено во меѓународната угостителството и туризмот за управување. патување и туризам индустрија расте со 500% во изминатите 25 вие ...

категорија:надвор Швајцарија

Ние обезбедуваме висок квалитет на образование (MB, БА, Курсеви, Летна школа) наменета за светот на текстил. Fashiondesign, инженеринг, трговија, маркетинг & amp; работа на проекти со индустријата. На STF Швајцарската Текстил колеџ ?? се занимава и мајстори денес ¢ S ситуација на пазарот. Овие промени во животниот циклус на производи, исто така, влијае на нашите сопствени спектар се разбира. длабоко com ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!