Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: Бизнис

Програмата На Рочестер-Берн, Извршен МБА е комбинација на искуство на воспоставените институции на двата универзитети во двете земји. Таа е основана во 1995 и постојано се прилагодат на потребите на своите клиенти. На Рочестер-Берн, Извршен МБА е понудено од страна на Симон Факултетот за Бизнис на Универзитетот во Рочестер во соработка со Инс ...

категорија:кантонот Берн

Основана во 1460, на Универзитетот во Базел (de: Universitat Базел, Швајцарија) е најстариот универзитет во Швајцарија. Многу малку универзитет со долгогодишна традиција на совршеност, тоа е истакнат центарот на наставата и истражувањата & nbsp.; Наоѓа на границата три нации, Швајцарија, Германија и Франција, Базел е во самата суштина на CENTR ...

категорија:Кантон Базел

На Универзитетот во Фрибург е двојазична Универзитетот "пар екселанс" во Швајцарија. Фрибург е типичен универзитетски град, со висок квалитет на живот и одлични услови за напредок во нечиј студии. На крстосницата на германски и романски јазици, таа претставува културен мост меѓу германските и француските традиции, како и betw ...

категорија:кантонот Фрибург

UniNE Основана во 1838 на "Академијата на Нојшател" стана универзитет во 1909. Денес на Универзитетот во Нојшател се состои од пет факултети, имено хуманистичките науки, природните науки, право, економија, и теологија, кои за возврат опфаќаат околу 30 различни дисциплини. На Универзитетот нуди единствена опција во која се зборува француски Швајцарија, обезбедување на близок контакт биде ...

категорија:кантонот Нојшател

Основана во 1898, на Универзитетот во Сент Гален (HSG) продолжува да ги извршуваат цел на обезбедување на студентите со практични образование, водени од интегриран концепција за бизнис, економија, право, и општествените науки. На HSG е постојано рангирана меѓу најдобрите бизнис училишта во Европа, со EQUIS и AACSB меѓународна акредитација underlini ...

Ова е мрежа на алумни, кој ќе ви даде можност за поврзување со некои од најголемите лидери во името на бизнисот. Тие поминале низ некои од водечките бизнис училишта и тие се собраа на вештини кои им овозможија да се кандидира ефикасно секојдневно нивните кариери. Кога ќе изберете да се придружите на нашата мрежа, ќе имаат можност за соработка ...

категорија:МБА

Цирих Универзитетот за применети науки (германски: Zürcher Fachhochschule) е државен универзитет и еден од најголемите универзитети во Швајцарија, нуди диплома и мајстор. Цирих Универзитетот за применети науки е вториот по големина универзитет во Швајцарија откако на Универзитетот во Цирих. Следниве универзитети се дел од Цирих U ...

категорија:кантон Цирих

Универзитетот во Цирих е најголемиот универзитет во Швајцарија и игра водечка улога во швајцарски високото образование. Тоа им нуди на своите 24,000 студентите широк спектар на студии, со повеќе од 100 различни програми и над 3,000 комбинации на дисциплини во седум факултети. силна посветеност на универзитетот на највисоките научни стандарди и r ...

категорија:кантон Цирих

UNIL Основана во 1537, на Универзитетот во Лозана се состои од седум факултети каде што околу 11,000 2,200 студенти и истражувачи работат и учат. Акцентот е ставен на еден интердисциплинарен пристап, и таму е тесна соработка меѓу студентите, професорите и наставниот кадар. На Универзитетот во Лозана се шири во текот на три локации, најголемиот од пот ...

категорија:кантонот Вауд

Роберт Гордон Универзитетот има две кампуси во Швајцарија, Луцерн и Цирих, на повеќе од 5 години вклучување во образованието, тоа беше доделена универзитет статус во 1992. Роберт Гордон Универзитетот во моментов има околу 500 студенти на две кампуси во Швајцарија, кои студираат на 3 со полно работно време и со скратено работно време додипломски и постдипломски студии. Роберт Gor ...

категорија:кантонот Луцерн

Меѓународниот институт за развој на менаџментот (ИМД) е невладина бизнис училиште профит наоѓа во Лозана, Швајцарија. Д-р беше формирана во јануари 1990 преку спојување на образовни центри независно управување со Меѓународниот институт за управување (Женева) (ИМИ), основана во 1946 од Alcan, и Институт истурам L'Etude des methodes де Дирекцијата де ...

категорија:кантонот Вауд

USI Основана во 1996, на Универзитетот во Лугано (USI) е призната интердисциплинарен и повеќејазичен универзитет со четири факултети. релативно мали димензии и висок квалитет на инфраструктурата олесни интеракцијата студент-професор и да се создаде идеални услови за проучување и истражување во двете кампуси Лугано и Mendrisio. Официјален јазик е ...

категорија:кантон Тичино

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

категорија:кантонот Луцерн

Бизнис школа Лозана: Ефективни бизнис обука и постдипломски и додипломски студии треба да ги подготви студентите за реалноста на светот на бизнисот, како и BSL продолжува да биде иноватор во тоа како да го направите тоа. Таа има единствена комбинација на повеќе пристапи во три клучни области: класи на максимум 20 луѓе кои седат на маса конференција обезбеди o ...

категорија:кантонот Вауд

На HWZ Универзитетот за применети науки во Цирих (германски: HWZ - Hochschule für Wirtschaft Цирих) е член на универзитетите за применети науки во Цирих. Таа е основана во 1986 asthe со скратено работно време HWV Цирих (високото школа за економија и администрација) од КВ Швајцарија и Фондацијата Јувентус училишта за Цирих. Со 1,500 студенти и 265 l ...

категорија:кантон Цирих

St.Gallen Универзитетот за применети науки, Швајцарија (de: St.Gallen Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Schweiz): Филозофија на FHS St.Gallen подготвена да се справи во иднина ???? преку современ пристап кон учењето, со врвен квалитет на постдипломски студии и up-to-date истражување & amp; развој на виталните прашања на иднината FHS St.Gallen постојано fo ...

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

Во средното техничко училиште АББ, Швајцарија (германски: АББ Technikerschule Баден, Schweiz) е динамична, федерално признат, повисоко техничко училиште. Таа постои од 1971 и се разви во одлична можност за техничка обука на професионалци. Во училиштето има силна врз основа на заслуги и тим-ориентирана. Училиштето е јавен и затоа може да биде ...

категорија:кантонот Aargau
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас