Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: Банкарство

Основана во 1898, на Универзитетот во Сент Гален (HSG) продолжува да ги извршуваат цел на обезбедување на студентите со практични образование, водени од интегриран концепција за бизнис, економија, право, и општествените науки. На HSG е постојано рангирана меѓу најдобрите бизнис училишта во Европа, со EQUIS и AACSB меѓународна акредитација underlini ...

Цирих Универзитетот за применети науки (германски: Zürcher Fachhochschule) е државен универзитет и еден од најголемите универзитети во Швајцарија, нуди диплома и мајстор. Цирих Универзитетот за применети науки е вториот по големина универзитет во Швајцарија откако на Универзитетот во Цирих. Следниве универзитети се дел од Цирих U ...

категорија:кантон Цирих

Универзитетот во Цирих е најголемиот универзитет во Швајцарија и игра водечка улога во швајцарски високото образование. Тоа им нуди на своите 24,000 студентите широк спектар на студии, со повеќе од 100 различни програми и над 3,000 комбинации на дисциплини во седум факултети. силна посветеност на универзитетот на највисоките научни стандарди и r ...

категорија:кантон Цирих

UNIL Основана во 1537, на Универзитетот во Лозана се состои од седум факултети каде што околу 11,000 2,200 студенти и истражувачи работат и учат. Акцентот е ставен на еден интердисциплинарен пристап, и таму е тесна соработка меѓу студентите, професорите и наставниот кадар. На Универзитетот во Лозана се шири во текот на три локации, најголемиот од пот ...

категорија:кантонот Вауд

USI Основана во 1996, на Универзитетот во Лугано (USI) е призната интердисциплинарен и повеќејазичен универзитет со четири факултети. релативно мали димензии и висок квалитет на инфраструктурата олесни интеракцијата студент-професор и да се создаде идеални услови за проучување и истражување во двете кампуси Лугано и Mendrisio. Официјален јазик е ...

категорија:кантон Тичино

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

категорија:кантонот Луцерн

Френклин колеџ популарни

★★★★

Френклин колеџ Швајцарија е приватна, 4 години либерални уметности колеџ се наоѓа во Лугано, Швајцарија акредитирана од страна на Комисијата за високото образование на Блискиот членки на Здружението на колеџи и училишта во САД и од Швајцарската универзитетската конференција во Швајцарија. Френклин колеџ Швајцарија доделува диплома степен на уметностите во ну ...

категорија:кантон Тичино

Мисијата на универзитетите за применети науки (UAS) се утврдени со сојузниот закон со кои се регулира HES.The Факултетот за бизнис администрација Фрибург јасно ги исполнува 4 главните принципи на оваа мисија, кои се како што следува: Обезбедување на практично-базирана обука, што доведува до диплома и Постдипломски студии, како и поставување на темелите за професионално ...

категорија:кантонот Фрибург

IUKB Институтот Курт Бош (француски: Институт за Универзитетскиот Курт Бош) е на постдипломски институција во Сион, кантонот Вале, Институтот и официјално е признаен од страна на Владата на Швајцарија. IUKB беше официјално призната од страна на Владата на Швајцарија како универзитетски институт во 1992 во согласност со федералниот закон за финансиска помош на универзитетите ...

категорија:кантонот Вале

БА Факултетот за бизнис и финансии (латвиски: Banku Augstskola) е еден од водечките, самофинансирање бизнис школи во Латвија. Таа е основана во 1992 како банкарство колеџ во Банката на Латвија и во 1997 акредитирана како високообразовна институција. БА Факултетот за бизнис и финансии во соработка со Швајцарската SBS Business School заедно нуди да се ...

категорија:надвор Швајцарија

Меѓународниот универзитет во Женева (IUG) е приватен универзитет основан во 1997 и се наоѓа на МКС, Меѓународниот центар Cointrin, Женева, Швајцарија. IUG е основана во 1997 и во моментов има запишување на 300 студенти. IUG е рангирана во првите десет најдобри бизнис школи во Швајцарија (EDUNIVERSAL) IUG е фондација Швајцарија на highe непрофитна ...

категорија:кантонот Женева

Европски Универзитет (ЕУ) е еден од најдобрите светски бизнис школи познат по своите извонредни студентите и факултетот. ЕУ заработил акредитација од ACBSP (Асоцијација на колегиум бизнис училишта и програми), на Чеа признати тело, а во текот на изминатите години 35 има развиено бизнис образование, кој обезбедува висок квалитет на наставата, ...

категорија:кантонот Вауд

Kalaidos Универзитетот за применети науки (германски: Kalaidos Fachhochschule) е отскочна штица за кариера. За кариера на амбициозни кадри кои сакаат да се земе голем чекор напред. За вашата кариера. Ние постојано се адаптираат нашите академски програма за вашите барања за вашиот претходно знаење, вашите барања, вашиот професионален ситуација и вашите потенцијални клиенти. ...

PHW бизнис школа популарни

★★★½

Институтот за управување со International е составен дел на магистерска PHW, колеџ на федерално акредитирани Kalaidos Универзитетот за применети науки (KUAS), еден од само осум такви универзитети акредитирани од страна на Федералниот совет на Швајцарија. Нашите студенти и корпоративни партнери имаат корист од нашите хибрид улога како единствен UAS организирани според ...

категорија:кантон Цирих

Роберт Кенеди колеџ е основана во 1998 како приватна образовна институција. На Академијата е во сопственост и управувани од страна на Роберт Кенеди колеџ & amp; Копродукции GmbH. Со инструктори со универзитетски дипломи од некои од најдобрите универзитети во светот, и студенти од 90 различни земји, ние сме вистински меѓународен претпријатие, кои се нудат швајцарски квалитетот на образованието ...

категорија:кантон Цирих

Свети Клементс Приватни Швајцарската Универзитетот е регистриран во швајцарскиот кантон Вауд да обезбедат образовни услуги, во партнерство со голем број на меѓународни стручни тела квалификација доделување. Степените се сите на професионален карактер, исполнување на образовните барања на професионални организации. Мисија Свети Клементс Pri ...

категорија:кантонот Вауд

На бул универзитети за применети науки, Швајцарија (германски: бул & nbsp; Hochschule für Berufstatige, Schweiz) е специјализирана за предмет на трговија, и е поврзан со Kalaidos Универзитетот за применети науки & nbsp;. Бул разликува во наставни методи на филозофијата. Студиските програми на Hochschule бул се составени од само-студија курсеви важни ...

категорија:Кантон Базел

Швајцарскиот институт за финансии е приватна фондација формирана во 2006 од Швајцарија банкарството и финансиите заедницата во соработка со водечки швајцарски универзитети. Таа поддржува и побарувања од истражувања, докторски обука и извршната власт образование од областа на банкарството и финансиите. Институтот е поддржан од швајцарските банки, Швајцарската берза, Швајцарската универзитети ...

категорија:кантон Цирих

Добредојдовте на Универзитетот Викторија! Нашето училиште нуди еден свет на глобално учење и достигнување. Ние ќе ви биде партнер во бизнис вмрежување, корпорации мобилност и претприемачка иницијатива. Тоа е нашата цел да ви помогне во предизвикувачки денешниот конкурентна средина и да ве доведе до утрешнини можности. Како учесник во професионална пракса на Викторија Универзитетот ...

категорија:кантонот Нојшател
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!