Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Студии Тагови: управување со

Заинтересирани за студии на Институтот за управување ИМИ Кулинарство уметност? Искуство во смисла ИМИ Кулинарство Институтот по менаџмент на уметност на гостопримството од посетата на нашиот кампус во Kastaniebaum, во близина на познатиот кралица на планинскиот Rigi и планината Pilatus само 12 минути од центарот на Луцерн; на туристички центар во Швајцарија. Еден од нашите посветен посетител водичи ќе ви покаже т ...

категорија:кантонот Луцерн

Швајцарската Образование група - СКГ Хотелот училишта: Од основањето на својот прв хотел училиште во 1982, СКГ прерасна во водечките угостителство Образование мрежа. одличен успех СКГ е постави нови стандарди во туристичката индустрија, и дава инспирација на своите дипломци. член училишта СКГ се 100% Швајцарската сопственост обезбедување на студентите повторно ...

категорија:кантонот Вауд

Bournemouth универзитет (BU) е жив, динамичен и иновативен институција и над 17,000 студенти да изберат да учат заедно со нас секоја година. Од нив, повеќе од 1,500 се меѓународни студенти од речиси земји 130, создавајќи жив и разновидна култура & nbsp; БУ беше финалист за две од најпосакуваните награди во Велика Британија високото образование - 2009 тајмс H. ...

Американската Факултетот за бизнис, AGSB е основана во септември 1991 како непрофитна, приватна институција за високо образование. Основачките членови призна потребите на постојните студентска популација и едукативните побарувачката за додипломски и постдипломски програми американски парадигма придонес во бизнис администрација. Локацијата на ...

категорија:кантонот Женева

Добредојдовте на Универзитетот Викторија! Нашето училиште нуди еден свет на глобално учење и достигнување. Ние ќе ви биде партнер во бизнис вмрежување, корпорации мобилност и претприемачка иницијатива. Тоа е нашата цел да ви помогне во предизвикувачки денешниот конкурентна средина и да ве доведе до утрешнини можности. Како учесник во професионална пракса на Викторија Универзитетот ...

категорија:кантонот Нојшател

EMLYON Business School (fr: Ecole de менаџмент де Лион) EML Женева & nbsp; е нов бизнис школа поврзани со Швајцарија,. Ова е нашиот е еден од најстарите бизнис училишта во Европа & nbsp;. Таа му припаѓа на ексклузивен клуб на образовните институции кои нудат & nbsp; програмите за доживотно учење за млади дипломирани студенти, како и меѓународни екстензии ...

категорија:кантонот Женева

СФБ колеџи популарни

★★★

СФБ колеџи Швајцарија (германски: СФБ Bildungszentrum, Hohere Fachschule, француски: Центар формирање де Франција, Ecole Superieure, италијански: SOA Centro di formazione, Corso Elvezia) е швајцарски приватно училиште со акредитација кантон во кантонот Цирих, Тичино и Вауд, нуди студиски програми на германски, француски и италијански јазик.

категорија:кантонот Вауд

Меѓународната школа за менаџмент (ISBM) е меѓу на Top Hotel и бизнис школи за управување во Швајцарија, а ние веруваме дека ISBM е поинаков вид на хотелски менаџмент школа основана во Луцерн - Швајцарија. ISBM е мал училиште, на ISBM имаме меѓу-250 260 студенти годишно. ISBM се фокусира за да се увери дека нашата ул ...

категорија:кантонот Луцерн

Belvoirpark Хотелот и ресторан за управување Училиште - Цирих, Швајцарија (германски: Belvoirpark Hotelfachschule und ресторан, Schweiz) е германски говорен Угостителство и ресторан училиште во Цирих признати од страна на Швајцарската Конфедерација и основана во 1925.

категорија:кантон Цирих

UMEF универзитет за менаџмент, економија и финансии Швајцарија: Создаден во 1984, на Универзитетот за менаџмент, економија и финансии (UMEF), претходно познат како Институт заведение де Gestion et де комуникација (ISGC), е универзитетски наоѓа во самото срце на Женева, во близина на повеќето од големите меѓународни организации и многу од Мајо ...

категорија:кантонот Женева

Европската бизнис Училиште: Нашата институција е основана во 1954 како една од првите приватни бизнис школи во Швајцарија. Овој дух на иновации сеуште вози нас денес. Ние нудиме различни искуства за соработка за учење и посветеност кон личен развој. Што околината може да ве очекуваме со нас? Вашите студии се одржуваат во нашата држава-of-the-ар ...

Женева хотелски менаџмент школа, Швајцарија (француски: Ecole Hotelier de Geneve, Suisse) е швајцарски приватни угостителство школа основана во 1914, во хотелот школа во Женева "ES", нудејќи високото Диплома во хотелски менаџмент, диплома, заверени од страна на Министерството за образование на кантонот Женева и официјално признати од страна на Владата на Швајцарија. ...

категорија:кантонот Женева

Glion Институт за високо образование е меѓународна угостителство управување институција со седиште во Швајцарија. Отворен во пролетта 1962 во поранешна Белви Hotel, Glion се нудат програми за образование, кои ги комбинира знаење од индустриско знаење со менаџерски вештини и личен развој за речиси 50 години. & Nbsp; Секоја година, Glion обезбедува високото ...

Со повеќе од 600 различни курсеви на понуда, Клуб школа Мигрос е најголемиот понатамошно образование институција во Швајцарија, обезбедување курсеви за луѓе од сите сфери на животот. Секоја година, повеќе од половина милион луѓе присуствува на програма за обука во еден од сајтовите за 54 Мигрос клуб Училиште курс или. ?? Обезбедување на пристап до образование е нашето мото повеќе ...

категорија:кантон Цирих

На IBZ училишта за компјутерски науки, инженерството и бизнис (германски: IBZ Schulen крзно Technik Informatik Wirtschaft) е основана во 1945 и. На IBZ е за повеќе од 60 години една од водечките институции во Швајцарија & nbsp; Од 2008, училиштата во групата на Базел IBZ образование. Составен од високо-квалитетни приватни училишта во областа ...

категорија:кантонот Aargau

International Hotel и туризам Институт за обука: IHTTI е еден од најмногу формирана хотелски менаџмент училишта во Швајцарија, со долга историја и горд. За повеќе од 20 години ние сме биле подготовка на студентите за кариера надзор и управување во меѓународната угостителството и туризмот индустрии и се најинтересните работи во клучните позиции на Ал ...

категорија:кантонот Нојшател

Inovatech техничко училиште (Geman: Inovatech AG Hohere Fachschule HF крзно Technik, Wirtschaft und Informatik) е приватно училиште во Zofingen во близина на градот Aarau во кантонот Aargau во Швајцарија. Технички школа Inovatech е акредитирана од страна на кантонот и нудат федерално признат степен. училиштето е германски јазик во училиштето.

категорија:кантонот Aargau

Wiss институти популарни

★★★

Wiss институт за менаџмент и компјутерски науки (германски: Schweiz Wirtschaftsinformatikschule Wiss) во кантонот Базел, Берн, Луцерн, Санкт Гален и Цирих во Швајцарија. Управниот FOUNDATION SCHOOL Швајцарија, кратко Wiss, е една од водечки центар на компетентност во областа на образованието на компјутерски науки и е жртва на државата германски јазик во училиштето ...

Меѓународниот универзитет на Швајцарија е приватна и независна институција за високо образование дека групите на бизнис, менаџмент, јазични и културни студии на својот кампус во Цирих во еден меѓународен универзитет посветен на крос-културно образование со глобална перспектива. Работат под надлежност на координативното Обединетите инт ...

категорија:кантон Цирих

SSBM е основана со концептот на глобализацијата. SSBM води може да се постигне и надмине професионални стандарди да ги исполни тековните трендови. SSBM степен се залага за квалитет во образованието која го прифаќа глобална димензија на знаењето и да се воведува Курсеви кои се вклопуваат на најновите технолошки методи со најдобри бизнис, образование и лидерство ...

категорија:МБА
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!