Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Мета Копчиња: Диплома

Програмата На Рочестер-Берн, Извршен МБА е комбинација на искуство на воспоставените институции на двата универзитети во двете земји. Таа е основана во 1995 и постојано се прилагодат на потребите на своите клиенти. На Рочестер-Берн, Извршен МБА е понудено од страна на Симон Факултетот за Бизнис на Универзитетот во Рочестер во соработка со Инс ...

категорија:кантонот Берн

Швајцарската Одалеченост универзитет (германски: Universitat Fernstudien Schweiz, француски: Формирање Универзитетскиот далечина, Suisse) е еден од водечките универзитети во Швајцарија Одалеченост нудат ергени и магистерски програми.

Цезар Риц колеџи Швајцарија е училиште со две големи кампуси! Се наоѓа во регионот Вале, родното место на гостопримството, нашите две кампуси ќе ви овозможи да се најде и со францускиот и германскиот дел од Швајцарија. Цезар Риц колеџи има глобална репутација за обезбедување на квалитет и квалитет во образованието. Ние нудиме диплома, додипломски, постдипломски ...

категорија:кантонот Вале

Школата Женева на дипломатијата и меѓународни односи (ДДЦК) е приватен универзитет основан во 2003. Привлекување на студенти од целиот свет, ДДЦК се обврзува да нуди извонредно образование во еден мал број на високо квалификувани студенти. Школата се наоѓа во Женева, Швајцарија. Својот кампус се наоѓа врз основа на Шато де Penth ...

категорија:кантонот Женева

César Ritz, ?? Колеџи Швајцарија 1982 Отворање на првиот колеџ, Schulhotel Алпина ?? во Brig, членка на Вале, од страна на д-р Волфганг Д Петри. 1983 отворањето на втората институт, Schulhotel Zillwald ?? во одморалиштето на Lax, во Вале. договори 1985 трансфер се потпишани со повеќе државни универзитети во САД, Европа и Австралија. ...

категорија:кантонот Вале

почетна образовна придонес Швајцарската Центарот за управување со SMC вклучени Извршниот обука и семинари. Во 2002 институцијата прерасна во меѓународно признати бизнис училиште, специјализирана за флексибилни учење на далечина мајстор и докторски програми насочени кон професионална работа. затвори Јадрото на студентите на телото SMC, која се состои од H ...

Запишувањето мал број на студенти секоја година во училиштето брзо се најде корист со хотелската индустрија Јоханесбург за компетентност и ?? да го сторам тоа ?? став на своите студенти. Враќање секоја година во родната Швајцарија, Vontobel беше во можност да се одржи на валута на образовна придонес, и додавање на елементи и прочистувања секоја година. Преку одржување h ...

категорија:надвор Швајцарија

Бенедикт училиште (германски: Бенедикт-Schule, Schweiz) е најголемиот приватно училиште во Швајцарија, вклучувајќи: јазик училиште, трговско училиште, Факултетот за бизнис администрација, менаџмент школа, Грижа за здравје и информатичката технологија. На Бенедикт училишта се приватни училишта во Швајцарија со локации во Цирих, Берн, Луцерн и Сент Гален. можете ...

Les Roches Меѓународната школа за хотелски менаџмент: Les Roches е изградба на софистициран, меѓународна платформа за гостопримството образование во светот, со кампуси во Швајцарија (Bluche / Кран Монтана), Кина (Шангај) и Шпанија (Marbella). Les Roches нуди Швајцарија, Здружението хотелски менаџмент диплома, диплома за бизнис Спроведувач на ...

категорија:кантонот Вале

Хотел и Институтот за управување со туризам: HTMi Швајцарија се наоѓа во Soerenberg во Kanton Луцерн, еден од Switzerlands најубавите летувалишта. Студентите кои живеат, учат и се обучуваат во две живописен, традиционални швајцарски хотели, кои се опремени за да се стандард за квалитет, како одраз на најдобрите вредности на Швајцарската живот. Ова му дава можност на студентите да обетка ...

категорија:кантонот Луцерн

Бизнис и хотелски менаџмент училиште, BHMS, е реномирана хотелски менаџмент училиште, & nbsp; BHMS е дел од познатиот Бенедикт училишта Швајцарија кој е едукација на повеќе од 18'000 целосна и вонредни студенти време секоја година. Бенедикт училишта основана во 1928, е силна и енергична организација и е еден од најголемите во приватна сопственост образование организација ...

категорија:кантонот Луцерн

На Surval Mont-Сент Ана жените CoIIege има Швајцарија, како и Европската ексклузивност на нуди диплома за бизнис администрација во согласност со програмата на американски колеџи. Овој курс во соработка со Европскиот универзитет е посветена на девојките кои имаат добиено нивната високо образование и сакаат да се здобијат со комплетна и професионална ...

категорија:кантонот Вауд

Für Schule Gestaltung Базел Базел школа за дизајн е специјализирана во професионален дизајн образованието за применета уметност & nbsp;. Базел школа за дизајн е специјализирана во професионален дизајн образование за применети уметности. На "Vorkurs" за воспоставување на основа за понатамошни студии на универзитетите во уметност и дизајн во Швајцарија и во странство. Училиштето исто така го ...

категорија:Кантон Базел

Хотелот Институт Montreux: HIM, Хотелот Институт Montreux се наоѓа во центарот на градот на Швајцарија и нуди во својата модерна кампусот широк спектар на програми за управување со хотел во високото диплома, Соединетите степен и м-р степен ниво. МИМ е член на Швајцарската Образование група (СКГ) и е 100% Швајцарската сопственост и ги следи сите стандарди и политики СКГ е. хотел ...

категорија:кантонот Вауд

Швајцарската школа за хотелски менаџмент: SHMS е & nbsp; во Швајцарија најголем зборуваат англиски јазик хотелски менаџмент училиште со одлична репутација во целиот свет. А квалификација од SHMS отвора вратите за водечките позиции во туристичката индустрија, било каде во светот. Швајцарија & nbsp; историја на совршеност во хотелот управување почна пред повеќе од 100 години ...

категорија:кантонот Вауд

Швајцарската хотелски менаџмент школа во Луцерн, Швајцарија (de: Schweizerische Hotelfachschule Луцерн, Schweiz) Преку програма која ги интегрира швајцарски традиционален хотел експертиза со најновите случувања во светски хотелски менаџмент, на Schweizerische Hotelfachschule Луцерн за едукација на студентите за меѓународната хотелската индустрија, давајќи им ...

категорија:кантонот Луцерн

Теко институти популарни

★★★½

Теко Швајцарската школа за технологија - Компјутерски науки - Економија (германски: Теко Schweizerische Fachschule, Technik - Informatik - Wirtschaft, Луцерн, Schweiz) е швајцарски Pirvate училиште во кантонот Луцерн, Базел, Берн, Olten во Швајцарија, Теко школа е германски јазик во училиштето.

категорија:кантонот Луцерн

ASEH Швајцарија училишта Здружението го сочинуваат член училишта во 12 и комисијата, во која професионални организации и GastroSuisse Hotel & amp; Gastrounion, исто така, учествуваат. Швајцарија училишта асоцијација е основана во 1986 со цел контрола на квалитетот и унапредување на постоечките, традиционалниот Швајцарската хотелски менаџмент е ...

категорија:кантонот Graubuenden

Швајцарската Образование група - СКГ Хотелот училишта: Од основањето на својот прв хотел училиште во 1982, СКГ прерасна во водечките угостителство Образование мрежа. одличен успех СКГ е постави нови стандарди во туристичката индустрија, и дава инспирација на своите дипломци. член училишта СКГ се 100% Швајцарската сопственост обезбедување на студентите повторно ...

категорија:кантонот Вауд

Belvoirpark Хотелот и ресторан за управување Училиште - Цирих, Швајцарија (германски: Belvoirpark Hotelfachschule und ресторан, Schweiz) е германски говорен Угостителство и ресторан училиште во Цирих признати од страна на Швајцарската Конфедерација и основана во 1925.

категорија:кантон Цирих
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!