Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi
категории

Маркетинг и бизнис школа во Цирих (MBSZ) се фокусира на обезбедување на висок квалитет во образованието за бизнис и комерцијални области, и е тоа успешно од 1996. Таа се стреми да развие луѓе кои ја водат другите на продуктивен начин. Познат по страстни настава во мали групи и академски совршеност, на MBSZ се гордее во обезбедување дека неговите Сту ...

категорија:кантон Цирих

Montreux School of Business популарни

★★★

Монтре школа за бизнис, не-denominational приватен универзитет, основана во 2011, се наоѓа во се зборува француски туристички град Монтре-Territet на Швајцарската ривиера. На state-of-the-art објекти на MSB се сместени во една убава Belle Epoque зграда, која прв ги отвори своите врати како раскошни хотел во 1904. 1. Промовирање на употребата на иновации ...

категорија:кантонот Вауд

maz - Швајцарската школа за новинарство е водечка образовна институција за новинарство во Швајцарија. Таа има јасно дефинирана мисија: обука на помлади новинари и обезбедување понатамошно образование за искусни професионалци. Ние ги учат повеќе од «комуникација», ние ги учат новинарство. За нас, тоа е од суштинско значење разлика карактеристика: дневник ...

категорија:кантонот Луцерн

Менаџмент школа St.Gallen, MSSG Швајцарија: Каков вид на знаење е од суштинско значење за вашиот успех? Управниот Училиште St.Gallen пренесува менаџмент и лидерство надлежности врз основа на управување со теорија St.Gallen. Со пракса-ориентирана управување семинари и обуки за управување во сите дисциплини. Со компанија специфични наставни програми. ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!