Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Бизнис школа Лозана: Ефективни бизнис обука и постдипломски и додипломски студии треба да ги подготви студентите за реалноста на светот на бизнисот, како и BSL продолжува да биде иноватор во тоа како да го направите тоа. Таа има единствена комбинација на повеќе пристапи во три клучни области: класи на максимум 20 луѓе кои седат на маса конференција обезбеди o ...

категорија:кантонот Вауд

Берн Универзитетот за образование на наставници, Швајцарија (германски: Padagogische Hochschule Берн & nbsp; - PHBern, Schweiz), shortlyPHBern, & nbsp; е Кантон признат универзитет нуди студиски програми за наставници во Швајцарија

категорија:кантонот Берн

BEJUNE Универзитетот за образование на наставници, Швајцарија (француски: Haute Ecoles pedagogique ХЕП-BEJEUNE & nbsp; Suisse), кратко BEJEUNE Универзитетот е државен универзитет нуди студиски програми за наставниците, Седиштето на компанијата е во Porrentruy во кантонот Јура во Швајцарија.

категорија:кантонот Јура

БА Факултетот за бизнис и финансии (латвиски: Banku Augstskola) е еден од водечките, самофинансирање бизнис школи во Латвија. Таа е основана во 1992 како банкарство колеџ во Банката на Латвија и во 1997 акредитирана како високообразовна институција. БА Факултетот за бизнис и финансии во соработка со Швајцарската SBS Business School заедно нуди да се ...

категорија:надвор Швајцарија

BVS бизнис школа популарни

★★★★

Бизнис школа на BVS има обучени илјадници студенти од 1975 и успешно ја придружува атрактивни и одговорна работа. Обуката на бизнис школа BVS на ниво на диплома "диплома за бизнис администрација" или господар 's степен е во вредност од денес, благодарение на реформата Болоња особено. Постоечките стручна обука во тимот на области, Марк ...

категорија:кантон Цирих

Бенедикт училиште (германски: Бенедикт-Schule, Schweiz) е најголемиот приватно училиште во Швајцарија, вклучувајќи: јазик училиште, трговско училиште, Факултетот за бизнис администрација, менаџмент школа, Грижа за здравје и информатичката технологија. На Бенедикт училишта се приватни училишта во Швајцарија со локации во Цирих, Берн, Луцерн и Сент Гален. можете ...

категорија:кантон Цирих

Сината Планина Меѓународниот хотелски менаџмент Училиште: Од своето основање во 1991, Сината Планина има дадено својот уникатен пристап за угостителство и туризам управување со образованието на повеќе од 3,000 дипломирани студенти со можност за избор на квалитетот на вработување по дипломирањето, и со мнозинство движат во висок менаџмент улоги во рок од шест години дипломирањето. сина Мо ...

категорија:надвор Швајцарија

Бизнис и хотелски менаџмент училиште, BHMS, е реномирана хотелски менаџмент училиште, & nbsp; BHMS е дел од познатиот Бенедикт училишта Швајцарија кој е едукација на повеќе од 18'000 целосна и вонредни студенти време секоја година. Бенедикт училишта основана во 1928, е силна и енергична организација и е еден од најголемите во приватна сопственост образование организација ...

категорија:кантонот Луцерн

Берн Универзитетот за применети науки (германски: Бернер Fachhochschule, француски: Haute Ecoles науки Appliquees bernoise) е јавно стручно универзитет, со кампуси во Берн, Бил, Burgdorf, Magglingen и Zollikofen, Швајцарија. Таа е составена од шест училишта: на Факултетот за електротехника и информациски технологии; на Факултетот за архитектура, градежништво на ...

категорија:кантонот Берн

Für Schule Gestaltung Базел Базел школа за дизајн е специјализирана во професионален дизајн образованието за применета уметност & nbsp;. Базел школа за дизајн е специјализирана во професионален дизајн образование за применети уметности. На "Vorkurs" за воспоставување на основа за понатамошни студии на универзитетите во уметност и дизајн во Швајцарија и во странство. Училиштето исто така го ...

категорија:Кантон Базел

Bournemouth универзитет (BU) е жив, динамичен и иновативен институција и над 17,000 студенти да изберат да учат заедно со нас секоја година. Од нив, повеќе од 1,500 се меѓународни студенти од речиси земји 130, создавајќи жив и разновидна култура & nbsp; БУ беше финалист за две од најпосакуваните награди во Велика Британија високото образование - 2009 тајмс H. ...

Belvoirpark Хотелот и ресторан за управување Училиште - Цирих, Швајцарија (германски: Belvoirpark Hotelfachschule und ресторан, Schweiz) е германски говорен Угостителство и ресторан училиште во Цирих признати од страна на Швајцарската Конфедерација и основана во 1925.

категорија:кантон Цирих

Бизнис и за управување со Универзитетот (BMU Швајцарија) е меѓународна, приватен универзитет. Таа се наоѓа во центарот на познатиот град на Женева, Швајцарија и во непосредна дофат на сите објекти и транспортот. BMU обезбедува образование со членови на факултет се состои главно од студенти од 34 различни земји кои обезбедуваат BMU со своите инте ...

категорија:кантонот Женева

Berlitz Corporation е глобален раководството на обука и образование друштво со седиште во Принстон, Њу Џерси и во Токио, Јапонија. Компанијата е основана во 1878 од Максимилијан Д. Berlitz во Провиденс, Род Ајленд. Berlitz Corporation е член на Benesse група, со повеќе од 550 компанија во сопственост и франшизно локации во повеќе земји 70 и r ...

категорија:кантонот Луцерн

Постојано се зголемува бројот на вработени се вработени во нашата компанија. Тие се карактеризираат со нивното високо ниво на квалификации и креативност, како и нивната над просекот посветеност и мотивација. Во сите локации, тие се исполнат зголемување на нови предизвици постојано и флексибилно, покажувајќи пример за посветеност. И тие се обезбеди нашата предност во е ...

категорија:кантон Цуг

Бостон бизнис школа - Швајцарија, нуди решенија за развој на менаџмент за да се задоволат потребите и приоритетите на денешниот и утрешниот директори и нивните организации. Како резултат на нашиот фокус и долгогодишно искуство да се види во нашиот пристап кон учењето. Ние обезбедуваме компактен, но интензивна и предизвикувачки програма, која е комбинација нашите communicat ...

категорија:кантон Цирих

Бизнис школа Женева или бизнис школа Chardonne, BSG Швајцарија: Нашата група, која е основана во 1940, е вклучен во финансиски, инвестиции, туризам и терени за повеќе од 60 години, во Европа, Јужна Америка и Африка. Искуството на нашите администратори, соработници и соработници претставува суштината на нашиот успех, wh ...

категорија:кантонот Женева
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!