Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантон ЦирихRSS

кантон Цирих
Врвот е рангирана на универзитетите во Цирих - Швајцарија

Кантонот Zuerich (германски: Kanton Zuerich) има население (во 2007) од околу 1.3 милиони евра. Кантонот се наоѓа во североисточниот дел на Швајцарија и градот Zuerich е негов главен град. Официјален јазик е германски, но луѓето го зборуваат локалниот швајцарски германски дијалект наречен Zuri Deutsch. Во кантонот Цирих можете да најдете најдобро рангираните универзитети во Швајцарија и во странство

На нашата веб страница имаме 42 најголемите универзитети / училишта во Цирих нуди високото образование за локални и странски студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

Цирих Универзитетот за применети науки (германски: Zürcher Fachhochschule) е државен универзитет и еден од најголемите универзитети во Швајцарија, нуди диплома и мајстор. Цирих Универзитетот за применети науки е вториот по големина универзитет во Швајцарија откако на Универзитетот во Цирих. Следниве универзитети се дел од Цирих U ...

Универзитетот во Цирих е најголемиот универзитет во Швајцарија и игра водечка улога во швајцарски високото образование. Тоа им нуди на своите 24,000 студентите широк спектар на студии, со повеќе од 100 различни програми и над 3,000 комбинации на дисциплини во седум факултети. силна посветеност на универзитетот на највисоките научни стандарди и r ...

ABMs ИТ институт - Швајцарија е водечки провајдер на интернет образование во Швајцарија и во целиот свет. Вие нема да мора да се грижите за добивање на образованието, бидејќи тоа е дадено во вистинската забава. Многу луѓе кои имаат сертификати присуствуваат нивните од нашата институција се собраа на вештини кои се бричи им овозможи да се развива во ма ...

На HWZ Универзитетот за применети науки во Цирих (германски: HWZ - Hochschule für Wirtschaft Цирих) е член на универзитетите за применети науки во Цирих. Таа е основана во 1986 asthe со скратено работно време HWV Цирих (високото школа за економија и администрација) од КВ Швајцарија и Фондацијата Јувентус училишта за Цирих. Со 1,500 студенти и 265 l ...

Швајцарската Одалеченост универзитет за применети науки, Швајцарија (de: Fernfachhochschule Schweiz) е поврзана со Универзитетот за применети науки и уметности на јужна Швајцарија. Тоа е призната од страна на Конфедерацијата и нуди дописни курсеви во областа на економијата, компјутерски науки и инженерство.

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!