Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот УриRSS

кантонот Ури
Врвни универзитети во кантонот Ури во Швајцарија

За Ури:

Uri (германски: Ури) е еден од кантоните 26 на Швајцарија. Таа се наоѓа во централна Швајцарија. територијата на кантонот опфаќа долината на реката Reuss помеѓу езерото Луцерн и Св Готард Лозинка. Германскиот е главен јазик се зборува во Ури. Ури беше единствениот кантоните каде децата во училиште морав да научам италијански како прв странски јазик. Но, во учебната 2005 / 2006 тоа се променило во англискиот јазик како и во повеќето други кантони. Населението е околу 35,000 3,046 од кои (или 8.7%) се странци. Легендарниот Вилијам Тел се вели дека се поздрави од Ури. Историскиот белег R

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

На EGSM Educatis Факултетот за менаџмент е институција на Универзитетот Educatis, фондација според швајцарскиот закон, специјалисти во обезбедување на програми за учење на далечина преку интернет. Универзитетот Educatis е акредитирана од страна на швајцарскиот кантон Ури. Нашиот широк спектар на далечинско образование во сите области на управување и економијата и сертификати ...

На Универзитетот за образование на наставници централна Швајцарија, PHZ (Pädagogische Hochschule Zentralschweiz) е еден од 15 универзитетско ниво на образование на наставници институции во Швајцарија. PHZ понуди: Основна обука на наставници за нивото на предучилишното, основното ниво, и за средно ниво на образование на работното место и дополнителна обука за наставниците Ре ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!