Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Директориум: Неодамна ажурирани огласи RSS

Бизнис и хотелски менаџмент училиште, BHMS, е реномирана хотелски менаџмент училиште, & nbsp; BHMS е дел од познатиот Бенедикт училишта Швајцарија кој е едукација на повеќе од 18'000 целосна и вонредни студенти време секоја година. Бенедикт училишта основана во 1928, е силна и енергична организација и е еден од најголемите во приватна сопственост образование организација ...

категорија:кантонот Луцерн

почетна образовна придонес Швајцарската Центарот за управување со SMC вклучени Извршниот обука и семинари. Во 2002 институцијата прерасна во меѓународно признати бизнис училиште, специјализирана за флексибилни учење на далечина мајстор и докторски програми насочени кон професионална работа. затвори Јадрото на студентите на телото SMC, која се состои од H ...

Услови кои преовладуваат во современиот свет силно ја наметнуваат потребата од изучување на странски јазици, бидејќи светот е целосно се претвори во едно глобално село. Граници, демаркации, граници овие работи не е важно сега, бидејќи научниот развој има обезбедено многу алатки за луѓето со користење на кој тие можат да се поврзете со други лица кои живеат во diffe ...

категорија:кантон Цирих

За да можете да го добиете најдоброто кулинарски сертификати во светот, што треба да се посетуваат еден од најдобрите училишта. Ова е причината зошто ABMs хотел и школа за туризам ги презела иницијатива нуди најдобрите во индустријата. Вие само треба да се имаат точни детали за регистрација и вие сте добро да отидевме. Центарот има постигнато за акредитација на offerin ...

ABMs колеџ, онлајн Швајцарската Висока Училиште кое овозможува и дава одлична средина за учење за да се талентирани и мотивирани студенти во Одделение 12. Ова е училиште во кое трансформационните и ригорозни курсеви за обука може да се вршат преку една заедница на истомисленици врсници и надлежните инструктори, кои се секогаш подготвени и спремни да им помогне на студентите се постигне та ...

ABMs ИТ институт - Швајцарија е водечки провајдер на интернет образование во Швајцарија и во целиот свет. Вие нема да мора да се грижите за добивање на образованието, бидејќи тоа е дадено во вистинската забава. Многу луѓе кои имаат сертификати присуствуваат нивните од нашата институција се собраа на вештини кои се бричи им овозможи да се развива во ма ...

категорија:кантон Цуг
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!