Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Директориум: Нај отценети Листа RSS

Програмата На Рочестер-Берн, Извршен МБА е комбинација на искуство на воспоставените институции на двата универзитети во двете земји. Таа е основана во 1995 и постојано се прилагодат на потребите на своите клиенти. На Рочестер-Берн, Извршен МБА е понудено од страна на Симон Факултетот за Бизнис на Универзитетот во Рочестер во соработка со Инс ...

категорија:кантонот Берн

UNILU на Универзитетот во Луцерн е млад. Иако неговите корени се врати во 1600, тоа беше инаугуриран за модерен универзитет само во 2000. На пригоден големината на Универзитетот нуди на студентите со голем степен на слобода и можноста да се формираат нови комбинации. Курсеви се понудени во традиционалната, како и во интердисциплинарни под ...

категорија:кантонот Луцерн

Основана во 1460, на Универзитетот во Базел (de: Universitat Базел, Швајцарија) е најстариот универзитет во Швајцарија. Многу малку универзитет со долгогодишна традиција на совршеност, тоа е истакнат центарот на наставата и истражувањата & nbsp.; Наоѓа на границата три нации, Швајцарија, Германија и Франција, Базел е во самата суштина на CENTR ...

категорија:Кантон Базел

На Универзитетот во Фрибург е двојазична Универзитетот "пар екселанс" во Швајцарија. Фрибург е типичен универзитетски град, со висок квалитет на живот и одлични услови за напредок во нечиј студии. На крстосницата на германски и романски јазици, таа претставува културен мост меѓу германските и француските традиции, како и betw ...

категорија:кантонот Фрибург

UniNE Основана во 1838 на "Академијата на Нојшател" стана универзитет во 1909. Денес на Универзитетот во Нојшател се состои од пет факултети, имено хуманистичките науки, природните науки, право, економија, и теологија, кои за возврат опфаќаат околу 30 различни дисциплини. На Универзитетот нуди единствена опција во која се зборува француски Швајцарија, обезбедување на близок контакт биде ...

категорија:кантонот Нојшател
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!