Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантон ТичиноRSS

кантон Тичино
Врвни универзитети во кантонот Тичино во Швајцарија

За Тичино:

Кантон Тичино или Тичино (италијански изговор: [titino]; германски: Tessin [tsin]; види исто така и на други јазици) е најјужниот кантон на Швајцарија и само италијанската кантон, ако сте заинтересирани да студираат по италијански јазик, а потоа Тичино е вистинското место за вас.

USI Основана во 1996, на Универзитетот во Лугано (USI) е призната интердисциплинарен и повеќејазичен универзитет со четири факултети. релативно мали димензии и висок квалитет на инфраструктурата олесни интеракцијата студент-професор и да се создаде идеални услови за проучување и истражување во двете кампуси Лугано и Mendrisio. Официјален јазик е ...

На SUPSI Универзитетот за применети науки и уметности на Јужна Швајцарија е една од осумте SUP универзитетите признати во целиот свет. модерен метод на настава усвои мешавини теоретските-научни лекции со стручно аспект; обврски студија исто така, може да се комбинираат со професионална пракса. Од големо значење е ставен на истражување, што е conduc ...

Френклин колеџ популарни

★★★★

Френклин колеџ Швајцарија е приватна, 4 години либерални уметности колеџ се наоѓа во Лугано, Швајцарија акредитирана од страна на Комисијата за високото образование на Блискиот членки на Здружението на колеџи и училишта во САД и од Швајцарската универзитетската конференција во Швајцарија. Френклин колеџ Швајцарија доделува диплома степен на уметностите во ну ...

Теолошкиот факултет во Лугано во кантонот Тичино во Швајцарија (италијански: Facolta ди Teologia ди Лугано - Svizzera) е приватно училиште во Лугано во кантонот Тичино и е еден од водечките теологија факултети во Швајцарија во италијанскиот дел во Швајцарија, нудејќи студиски програми диплома.

Швајцарскиот сојузен институт за стручно образование и обука, SFIVET услуги за сите заинтересирани страни во стручното и професионално на Швајцарската образование и обука (СОО / ПЕТ систем) SFIVET обезбедува: * Основни и континуирана обука на професионалци за стручно образование / ПЕТ во стручните училишта, стручни училишта, домаќин компании и центри за обука индустрија. * ...

На бул универзитети за применети науки, Швајцарија (германски: бул & nbsp; Hochschule für Berufstatige, Schweiz) е специјализирана за предмет на трговија, и е поврзан со Kalaidos Универзитетот за применети науки & nbsp;. Бул разликува во наставни методи на филозофијата. Студиските програми на Hochschule бул се составени од само-студија курсеви важни ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!