Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ТургауRSS

кантонот Тургау
Врвни универзитети во кантонот Тургау во Швајцарија

За Тургау:

Тургау (германски: Тургау, anglicized како Thurgovia) е североисточниот кантон во Швајцарија. Населението е 238,316 (2007), од кои 47,390 (или 19.9%) се странци. Главен град е Frauenfeld.

На север од кантонот се обврзани со езерото Констанца низ кој се наоѓа во Германија и Австрија. реката Рајна создава границата во северозападниот дел. На југ лежи кантонот Сент Гален; на запад лежи кантоните Zuerich и Шафхаузен.

St.Gallen Универзитетот за применети науки, Швајцарија (de: St.Gallen Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Schweiz): Филозофија на FHS St.Gallen подготвена да се справи во иднина ???? преку современ пристап кон учењето, со врвен квалитет на постдипломски студии и up-to-date истражување & amp; развој на виталните прашања на иднината FHS St.Gallen постојано fo ...

На Универзитетот за образование на наставници Тургау PHTG Швајцарија (de: Padagogische Hochschule Тургау, Schweiz) е еден од 14 универзитети во образованието на наставниците во Швајцарија и е основана во 2003 како независна јавна финансиран од основањето. Во текот на три години на полно работно време студија се обучени во предучилишното (детски градинки) или основно образование (ѓ ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!