Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Кантонот Сент ГаленRSS

Кантонот Сент Гален
Врвни универзитети во кантонот Св Гален во Швајцарија

За St.Gallen:

Кантонот Сент Гален (германски: Kanton Сент Гален) е кантон во Швајцарија. Сент Гален се наоѓа во североисточниот дел на Швајцарија. Тоа зафаќа површина од 2,026 км

Основана во 1898, на Универзитетот во Сент Гален (HSG) продолжува да ги извршуваат цел на обезбедување на студентите со практични образование, водени од интегриран концепција за бизнис, економија, право, и општествените науки. На HSG е постојано рангирана меѓу најдобрите бизнис училишта во Европа, со EQUIS и AACSB меѓународна акредитација underlini ...

St.Gallen Универзитетот за применети науки, Швајцарија (de: St.Gallen Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Schweiz): Филозофија на FHS St.Gallen подготвена да се справи во иднина ???? преку современ пристап кон учењето, со врвен квалитет на постдипломски студии и up-to-date истражување & amp; развој на виталните прашања на иднината FHS St.Gallen постојано fo ...

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

Ние обезбедуваме висок квалитет на образование (MB, БА, Курсеви, Летна школа) наменета за светот на текстил. Fashiondesign, инженеринг, трговија, маркетинг & amp; работа на проекти со индустријата. На STF Швајцарската Текстил колеџ ?? се занимава и мајстори денес ¢ S ситуација на пазарот. Овие промени во животниот циклус на производи, исто така, влијае на нашите сопствени спектар се разбира. длабоко com ...

Сент Гален Универзитетот за образование на наставници - Швајцарија (германски: Padagogische Hochschule des Kantons Сент Гален - Schweiz) PHSG, Факултетот за образование на ниво на предучилишно, основно образование и средно I, Ве молиме имајте во предвид дека курсеви во Rorschach и св Гален Факултетот за образование се дадени во Германија. На горниот средно ниво на германски е потреб ...

SHLR Швајцарската Универзитетот за образование на наставници во Rorschach. (Де: Schweizer Hochschule für Logopädie Rorschach) е еден од водечките универзитети во Швајцарија нуди студиски програми за наставници.

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!