Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ШафхаузенRSS

кантонот Шафхаузен
Врвот е рангирана на универзитетите во Шафхаузен - Швајцарија

Кантонот Шафхаузен е кантон во Швајцарија. И неговиот главен град главен град на кантонот Шафхаузен е.

Кантонот Шафхаузен е најсеверната кантон на Швајцарија, кој се наоѓа во северниот дел на Цирих. Се наоѓа западно од езерото Констанца и е со големина од 298 км, (112 квадратни милји). Голем дел од кантонот е продуктивно земјоделско земјиште, со 134.4 km2 (51.9 sq mi) (околу 45%) на кантонот користи за земјоделство, додека дополнителни 128.7 km2 (49.7 sq mi) (околу 43%) се Низ. Поголемиот дел од остатокот на кантонот, 31.8 km2 (12.3 sq mi) (околу 10%), се развива додека само 3.8 km2 (1.5 sq mi) (1.3%) на кантонот е непродуктивен (реки, езера и планини).

На нашата веб страница имаме 4 најголемите универзитети / училишта во Шафхаузен нудат високо образование за локални и меѓународни студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

На HWZ Универзитетот за применети науки во Цирих (германски: HWZ - Hochschule für Wirtschaft Цирих) е член на универзитетите за применети науки во Цирих. Таа е основана во 1986 asthe со скратено работно време HWV Цирих (високото школа за економија и администрација) од КВ Швајцарија и Фондацијата Јувентус училишта за Цирих. Со 1,500 студенти и 265 l ...

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

Шафхаузен Универзитетот за образование на наставници - Швајцарија (германски: Pädagogische Hochschule Шафхаузен - Schweiz) Студенти кои студираат да бидат наставници во средните училишта присуствува на основа година во PHSH а потоа продолжи на во Цирих Универзитетот за образование на наставници. Ве молиме имајте во предвид дека курсеви во Шафхаузен Универзитетот за образование на наставници и други годишно ...

Меѓународниот институт за пакување ИПИ е призната од страна на индустријата како водечки центар за компетентност за пакување и е основана од страна на водечките меѓународни корпорации во пакување индустрија, како партнер од високо почитувана универзитети, а во тесна соработка со индустријата здруженија и единствен базен на експерти. ИПИ е, исто така, поддршка ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!