Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Директориум: Популарни Листа RSS

Лозана Хотелот школа, EHL на Ecole Hôtelière & nbsp; де Лозана (de: Hotelfachschule Лозана) е основана пред повеќе од сто и петнаесет години, и од тогаш никогаш не престана да расте и да иновираат. Во тоа време, туристичката индустрија, исто така, во голема мера еволуирале. Сега е најбрзо растечка економскиот сектор во светот и е да дојдеме во многу нови ...

категорија:кантонот Вауд

Сојузна Политехничкиот факултет во Лозана, EPFL, основана во 1853, на Ecole Polytechnique Федерал de Lausanne & nbsp; (EPFL) се разви во еден топ-кругот на истражување и настава универзитет, кој привлекува некои од најдобрите умови во светот. Уникатно наоѓа во една од најубавите во Европа места, 10,000 луѓе споделување на оваа кампусот и да комуницирате секојдневно да le ...

категорија:кантонот Вауд

Универзитетскиот центар на ИМИ (Меѓународен институт хотелски менаџмент) се наоѓа на брегот на езерото Луцерн, десет минути возење од возбудлив град за себе Луцерн. ИМИ нуди полн спектар на state-of-the-art програми на додипломски и постдипломски студии на ниво. На додипломски студии, на сертификат, диплома, високото Диплома и диплома Достигнувања ...

категорија:кантонот Луцерн

Европската Факултетот остварува нов концепт во образование на универзитетско ниво со спојување на водечките претставници на современата филозофија, филмски, експресивен уметност терапија, советување. Тренинг и едукација, медиумски студии, литература, перформанси уметност, културни студии, видео, фотографија, архитектура, уметност, и книжевната теорија со инте ...

категорија:кантонот Вале

Основана во 1460, на Универзитетот во Базел (de: Universitat Базел, Швајцарија) е најстариот универзитет во Швајцарија. Многу малку универзитет со долгогодишна традиција на совршеност, тоа е истакнат центарот на наставата и истражувањата & nbsp.; Наоѓа на границата три нации, Швајцарија, Германија и Франција, Базел е во самата суштина на CENTR ...

категорија:Кантон Базел

Школата Женева на дипломатијата и меѓународни односи (ДДЦК) е приватен универзитет основан во 2003. Привлекување на студенти од целиот свет, ДДЦК се обврзува да нуди извонредно образование во еден мал број на високо квалификувани студенти. Школата се наоѓа во Женева, Швајцарија. Својот кампус се наоѓа врз основа на Шато де Penth ...

категорија:кантонот Женева
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!