Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот НидвалденRSS

кантонот Нидвалден
Врвот е рангирана на универзитетите во Нидвалден - Швајцарија

Нидвалден (германски: Нидвалден) е кантон во Швајцарија. Таа се наоѓа во центарот на Швајцарија. Населението е 40,287 (во 2007), од кои 4,046 (или 10%) се странци. Главен град е Stans.

Нидвалден се наоѓа во центарот на Швајцарија. На север се граничи со езерото Луцерн.

На нашата веб страница имаме 2 најголемите универзитети / училишта во Нидвалден нудат високо образование за локални и меѓународни студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

На Универзитетот за образование на наставници централна Швајцарија, PHZ (Pädagogische Hochschule Zentralschweiz) е еден од 15 универзитетско ниво на образование на наставници институции во Швајцарија. PHZ понуди: Основна обука на наставници за нивото на предучилишното, основното ниво, и за средно ниво на образование на работното место и дополнителна обука за наставниците Ре ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!