Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

Директориум: Повеќето Номинална Листа RSS

ABMs колеџ, онлајн Швајцарската Висока Училиште кое овозможува и дава одлична средина за учење за да се талентирани и мотивирани студенти во Одделение 12. Ова е училиште во кое трансформационните и ригорозни курсеви за обука може да се вршат преку една заедница на истомисленици врсници и надлежните инструктори, кои се секогаш подготвени и спремни да им помогне на студентите се постигне та ...

За да можете да го добиете најдоброто кулинарски сертификати во светот, што треба да се посетуваат еден од најдобрите училишта. Ова е причината зошто ABMs хотел и школа за туризам ги презела иницијатива нуди најдобрите во индустријата. Вие само треба да се имаат точни детали за регистрација и вие сте добро да отидевме. Центарот има постигнато за акредитација на offerin ...

Услови кои преовладуваат во современиот свет силно ја наметнуваат потребата од изучување на странски јазици, бидејќи светот е целосно се претвори во едно глобално село. Граници, демаркации, граници овие работи не е важно сега, бидејќи научниот развој има обезбедено многу алатки за луѓето со користење на кој тие можат да се поврзете со други лица кои живеат во diffe ...

категорија:кантон Цирих

ABMs ИТ институт - Швајцарија е водечки провајдер на интернет образование во Швајцарија и во целиот свет. Вие нема да мора да се грижите за добивање на образованието, бидејќи тоа е дадено во вистинската забава. Многу луѓе кои имаат сертификати присуствуваат нивните од нашата институција се собраа на вештини кои се бричи им овозможи да се развива во ма ...

категорија:кантон Цуг

Бизнис и хотелски менаџмент училиште, BHMS, е реномирана хотелски менаџмент училиште, & nbsp; BHMS е дел од познатиот Бенедикт училишта Швајцарија кој е едукација на повеќе од 18'000 целосна и вонредни студенти време секоја година. Бенедикт училишта основана во 1928, е силна и енергична организација и е еден од најголемите во приватна сопственост образование организација ...

категорија:кантонот Луцерн
1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!