Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ЛуцернRSS

кантонот Луцерн

Врвни универзитети во кантонот Луцерн - Швајцарија

Топ Акредитирани МБА во Луцерн / Луцерн - водечки бизнис школи во Швајцарија

Луцерн (германски: Луцерн) е кантон во Швајцарија. Таа се наоѓа во центарот на Швајцарија. Населението е 363,475 (од 2007), од кои 57,268 (или 15.8%) се странци. Кантонските капитал е Луцерн.

Истражувањето 2009 наслов "Луцерн најбезбедно и најчист град во Швајцарија". Луцерн е најпосетуван град во Швајцарија и една од најпопуларните дестинации во светот, бидејќи Луцерн во центарот на Европа.

На нашата веб страница имаме 24 најголемите универзитети / училишта во Луцерн нудат високо образование за локални и меѓународни студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

UNILU на Универзитетот во Луцерн е млад. Иако неговите корени се врати во 1600, тоа беше инаугуриран за модерен универзитет само во 2000. На пригоден големината на Универзитетот нуди на студентите со голем степен на слобода и можноста да се формираат нови комбинации. Курсеви се понудени во традиционалната, како и во интердисциплинарни под ...

Роберт Гордон Универзитетот има две кампуси во Швајцарија, Луцерн и Цирих, на повеќе од 5 години вклучување во образованието, тоа беше доделена универзитет статус во 1992. Роберт Гордон Универзитетот во моментов има околу 500 студенти на две кампуси во Швајцарија, кои студираат на 3 со полно работно време и со скратено работно време додипломски и постдипломски студии. Роберт Gor ...

Луцерн Универзитетот за применети науки, Швајцарија (германски: Hochschule Луцерн, Schweiz) е швајцарската јавност стручно универзитет, со кампуси во Луцерн, Horw и Цуг. Универзитетот нуди диплома и магистрирал програми и постдипломски курсеви кои се пренесуваат сертификат, диплома или мајстор на напредни студии по завршувањето, како што ENBau. истражување и анализа на ...

На Универзитетот за образование на наставници централна Швајцарија, PHZ (Pädagogische Hochschule Zentralschweiz) е еден од 15 универзитетско ниво на образование на наставници институции во Швајцарија. PHZ понуди: Основна обука на наставници за нивото на предучилишното, основното ниво, и за средно ниво на образование на работното место и дополнителна обука за наставниците Ре ...

Бенедикт училиште (германски: Бенедикт-Schule, Schweiz) е најголемиот приватно училиште во Швајцарија, вклучувајќи: јазик училиште, трговско училиште, Факултетот за бизнис администрација, менаџмент школа, Грижа за здравје и информатичката технологија. На Бенедикт училишта се приватни училишта во Швајцарија со локации во Цирих, Берн, Луцерн и Сент Гален. можете ...

Хотел и Институтот за управување со туризам: HTMi Швајцарија се наоѓа во Soerenberg во Kanton Луцерн, еден од Switzerlands најубавите летувалишта. Студентите кои живеат, учат и се обучуваат во две живописен, традиционални швајцарски хотели, кои се опремени за да се стандард за квалитет, како одраз на најдобрите вредности на Швајцарската живот. Ова му дава можност на студентите да обетка ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!