Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ЈураRSS

кантонот Јура
Врвот е рангирана на универзитетите во Јура - Швајцарија

Република Македонија и кантонот Јура (француски: Republique et du кантонот Јура), исто така познат како на кантонот Јура или кантонот Јура, е еден од кантоните на Швајцарија. Тоа е најновата (создадена во 1979) на кантони 26 Швајцарија, кој се наоѓа во северозападниот дел на Швајцарија. Главен град е Delmont. Што ги дели границите со кантонот Базел Landschaft, кантонот Берн, а Французите одделите од Doubs.

На нашата веб страница имаме 2 најголемите универзитети / училишта во Јура универзитети нудат диплома за локални и меѓународни студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

Универзитетот за применети науки Западна Швајцарија - HES толку Отворен во 1997, на ХЕС толку е најголемата професионална мрежа високото образование во Швајцарија. Таа во моментов е домаќин на некои 14'000 студенти: Клучни датуми. Нејзините 27 училишта кои се наоѓаат во 33 сајтови на кантоните Фрибург, Женева, Јура, Neuchatel, Вале, Вауд и Берн, неговата 31 сајтови нудат курсеви и Othe ...

BEJUNE Универзитетот за образование на наставници, Швајцарија (француски: Haute Ecoles pedagogique ХЕП-BEJEUNE & nbsp; Suisse), кратко BEJEUNE Универзитетот е државен универзитет нуди студиски програми за наставниците, Седиштето на компанијата е во Porrentruy во кантонот Јура во Швајцарија.

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!