Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

надвор ШвајцаријаRSS

надвор Швајцарија
Овде можете да најдете на Швајцарската универзитети во странство Швајцарија; овие универзитети се обезбедување на Швајцарската Образовен / квалитет во Вашата држава. Ако знаете било Швајцарската Универзитетот во вашата земја, само кликнете на "Додај"

ALPINE нуди богато портфолио на курсеви во угостителство, туризам и Кулинарство уметност управување кој е доволно флексибилен и иновативен да ги подготви студентите за успешна кариера во економијата на сервисите, особено во меѓународната угостителството и туризмот за управување. патување и туризам индустрија расте со 500% во изминатите 25 вие ...

На ECLBS има за цел да обезбеди глобални консултантски услуги во просторот, организација и обезбедување на квалитет за сите видови на училишта. ECLBS се ракува како здружение непрофитна. Нејзините цели се: Да се ​​зајакне бизнис образование во Европа и worldwide.To помогне на своите членови во развојот на нивните програми и соработка, главно во областа на деловна ...

Запишувањето мал број на студенти секоја година во училиштето брзо се најде корист со хотелската индустрија Јоханесбург за компетентност и ?? да го сторам тоа ?? став на своите студенти. Враќање секоја година во родната Швајцарија, Vontobel беше во можност да се одржи на валута на образовна придонес, и додавање на елементи и прочистувања секоја година. Преку одржување h ...

Основана во 2004, Les Roches Џин Џијанг Меѓународниот Управување колеџ хотел во Шангај е заеднички потфат меѓу двајцата лидери во својата област Les Roches Меѓународната школа за хотелски менаџмент, и Џин Џијанг Меѓународниот Хотели, најголемиот азиски сопственост на хотелот група во Кина. Тој нуди програми за кинески и странски студенти кои ги подготви да се ...

Trisakti Институтот за туризам (STPT) е основана во 1969. Со нејзината долга патување и искуства, STPT е целосно посветена во развојот на високо и меѓународните стандарди за квалитет на човечките ресурси во угостителство & amp; Туризмот. STPT е победник на Големата награда PATA 2004 во туризмот образование и Adhikarya Pariwisata 2006 и училиште во кое ...

Во 1993, 47 студентите од Австралија и други земји 10 формирана првата доза ICHM е. Денес, може да се пофали ICHM рекордно ниво запишување. Студентите доаѓаат од повеќе од 70 земји, а сега имаме дипломирани студенти од сите делови на светот ужива успешна кариера. Меѓународниот колеџ за хотелски менаџмент (ICHM) беше првиот scho Швајцарија асоцијација ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!