Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

хотелски менаџментRSS

хотелски менаџмент

Топ Акредитирани хотел и туризам управување со училиштата во Швајцарија

Водечките Швајцарската гостопримството училишта / Швајцарската хотелски менаџмент училишта

Хотелот училишта Пласман 2012
Швајцарската хотелски менаџмент училишта рангиран меѓу најдобрите светски страна на Глобал 5 ѕвездички хотелиери.

Угостителство за управување со институти / колеџи хотелски менаџмент / Курсеви хотелски менаџмент.
хотелски менаџмент (хотелски менаџмент) е академска студија за водење на хотели, ресторани и туристички и бизнис поврзани со туризмот.

Швајцарската хотелскиот сектор и туризмот ужива одличен меѓународна репутација. Не само што беа институции за управување со швајцарски хотелот прв да обезбеди такви специјализирани програми во 19th век, но Швајцарецот успеавме во создавање на модерна и просперитетна комбинација на хотелски менаџмент и меѓународниот бизнис во една мултикултурна средина. Студентите од целиот студија светот во швајцарски хотелот училишта за да се осигура дека тие се добие професионална и иднината-ориентирана образование. Хотели и туристички организации низ целиот свет затоа се заинтересирани за вработување во Швајцарија обучени хотелиери, се должи на нивната способност да се успее во високо конкурентна средина.

Лозана Хотелот школа, EHL на Ecole Hôtelière & nbsp; де Лозана (de: Hotelfachschule Лозана) е основана пред повеќе од сто и петнаесет години, и од тогаш никогаш не престана да расте и да иновираат. Во тоа време, туристичката индустрија, исто така, во голема мера еволуирале. Сега е најбрзо растечка економскиот сектор во светот и е да дојдеме во многу нови ...

Les Roches-Gruyère Универзитетот за применети науки (Les Roches-Gruyère хотелски менаџмент школа) е првиот приватен универзитет за применети науки во хотелски менаџмент во Швајцарија. Тој нуди диплома за наука во хотелски менаџмент, вклучувајќи специјализација во меѓународниот хотелски менаџмент или специјализација во храна, пијалаци и ...

César Ritz, ?? Колеџи Швајцарија 1982 Отворање на првиот колеџ, Schulhotel Алпина ?? во Brig, членка на Вале, од страна на д-р Волфганг Д Петри. 1983 отворањето на втората институт, Schulhotel Zillwald ?? во одморалиштето на Lax, во Вале. договори 1985 трансфер се потпишани со повеќе државни универзитети во САД, Европа и Австралија. ...

На ECLBS има за цел да обезбеди глобални консултантски услуги во просторот, организација и обезбедување на квалитет за сите видови на училишта. ECLBS се ракува како здружение непрофитна. Нејзините цели се: Да се ​​зајакне бизнис образование во Европа и worldwide.To помогне на своите членови во развојот на нивните програми и соработка, главно во областа на деловна ...

За да можете да го добиете најдоброто кулинарски сертификати во светот, што треба да се посетуваат еден од најдобрите училишта. Ова е причината зошто ABMs хотел и школа за туризам ги презела иницијатива нуди најдобрите во индустријата. Вие само треба да се имаат точни детали за регистрација и вие сте добро да отидевме. Центарот има постигнато за акредитација на offerin ...

Glion Институт за високо образование е меѓународен универзитет управувањето со туристичката индустрија во Швајцарија. Отворен во падот на 1962 во поранешна Белви Hotel, Glion Хотелот школа (како што тогаш беше именуван) е првата приватна, универзитетско ниво Швајцарската хотелски менаџмент училиште. Повеќе од една едноставна хотел училиште, Glion нуди програми кои се комбинираат индустрии ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!