Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

За далечинско учењеRSS

За далечинско учење
Топ Одалеченост универзитети во Швајцарија

Далечинско образование или учење на далечина, е областа на образование, кој се фокусира на педагогијата и андрагогија, технологија, дизајн и наставни системи кои имаат за цел да овозможи образование на студенти кои не се физички "на лице место". Според американското Министерство за земјоделство, тоа е процес да се создаде и да се обезбеди пристап кон учењето кога изворот на информации и учениците се разделени со времето и растојанието, или и двете за повеќе информации ве молиме Кликни тука

Швајцарската Одалеченост универзитет (германски: Universitat Fernstudien Schweiz, француски: Формирање Универзитетскиот далечина, Suisse) е еден од водечките универзитети во Швајцарија Одалеченост нудат ергени и магистерски програми.

ABMs ИТ институт - Швајцарија е водечки провајдер на интернет образование во Швајцарија и во целиот свет. Вие нема да мора да се грижите за добивање на образованието, бидејќи тоа е дадено во вистинската забава. Многу луѓе кои имаат сертификати присуствуваат нивните од нашата институција се собраа на вештини кои се бричи им овозможи да се развива во ма ...

Нашата цел е да бидете сигурни дека овие студенти: Се здобијат со подобро разбирање на EUCDLLearn начините на кои тие можат да одбереш вистинскиот училиште за needsUnderstand нивниот процес на регистрација на приватниот и непрофитни associationsHave сопствена мрежа центар посветен кон EUCDL

Швајцарската Одалеченост универзитет за применети науки, Швајцарија (de: Fernfachhochschule Schweiz) е поврзана со Универзитетот за применети науки и уметности на јужна Швајцарија. Тоа е призната од страна на Конфедерацијата и нуди дописни курсеви во областа на економијата, компјутерски науки и инженерство.

ABMs колеџ, онлајн Швајцарската Висока Училиште кое овозможува и дава одлична средина за учење за да се талентирани и мотивирани студенти во Одделение 12. Ова е училиште во кое трансформационните и ригорозни курсеви за обука може да се вршат преку една заедница на истомисленици врсници и надлежните инструктори, кои се секогаш подготвени и спремни да им помогне на студентите се постигне та ...

почетна образовна придонес Швајцарската Центарот за управување со SMC вклучени Извршниот обука и семинари. Во 2002 институцијата прерасна во меѓународно признати бизнис училиште, специјализирана за флексибилни учење на далечина мајстор и докторски програми насочени кон професионална работа. затвори Јадрото на студентите на телото SMC, која се состои од H ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!