Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот ГларусRSS

кантонот Гларус
Врвот е рангирана на универзитетите во Гларус - Швајцарија

Кантонот Гларус (германски: Гларус) е кантон во источниот дел на централна Швајцарија. Главен град е Гларус. Постојат 25 општини во кантонот (јули 2006). Населението е германскиот јазик и обично или протестанти или католици. Постојат 38,237 луѓето кои живеат во Canton (2007), од кои 7,314 (или 19.13%) се странци.

Кантонот Гларус е доминирана од страна на длабока долина на реката Linth и помалите Sernftal на исток. Поголемиот дел од област е планинска.

На нашата веб страница имаме 1 најголемите универзитети / училишта во Glarus нудат високо образование за локални и меѓународни студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!