Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

кантонот АпенцелRSS

кантонот Апенцел
Врвот е рангирана на универзитетите во Appenzell - Швајцарија

Апенцел Ausserrhoden (германски: Апенцел Ausserrhoden, на англиски јазик понекогаш Апенцел аусерходен) е кантон во Швајцарија. Седиштето на владата и парламентот е Herisau, судските органи се во Троген. Апенцел Ausserrhoden се наоѓа во североисточниот дел на Швајцарија, се граничи со кантоните во Сент Гален и Апенцел Innerrhoden.

Апенцел Innerrhoden (германски: Апенцел Innerrhoden, на англиски јазик понекогаш Апенцел инерходен) е најмалиот кантонот Швајцарија од страна на населението и вториот најмалата по површина, градот Базел има помалку простор.

На нашата веб страница имаме 2 најголемите универзитети / училишта во Апенцел нуди високото образование за локални и странски студенти.

За повеќе информации Ве молиме кликнете на името на Универзитет / Училиште:

St.Gallen Универзитетот за применети науки, Швајцарија (de: St.Gallen Hochschule für Angewandte Wissenschaften, Schweiz): Филозофија на FHS St.Gallen подготвена да се справи во иднина ???? преку современ пристап кон учењето, со врвен квалитет на постдипломски студии и up-to-date истражување & amp; развој на виталните прашања на иднината FHS St.Gallen постојано fo ...

Универзитетот за применети науки во источна Швајцарија (FHO Ostschweiz Fachhochschule) е составен од четири земји училишта кои се наоѓаат во различни градови од регионот: FHS Сент Гален, Hochschule für Angewandte Wissenschaften HSR Hochschule für Technik Rapperswil HTW Hochschule für Wirtschaft und Technik Chur NTB Interstaatliche Hochschule für Техника ...

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!