Швајцарската универзитети Прирачник

Добредојдовте на првата и најголема образовна мрежа во Швајцарија

Универзитети Прирачник за Швајцарија

enafarbgcazh-cnhrcsdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomkmsnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvi

ABMs - Отворениот универзитет на Швајцарија

Оценка од корисникот: 5 / 5

Активни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвездаАктивни ѕвезда
ABMs Швајцарија, водечки универзитет за образование преку интернет

Академијата на Бизнис менаџмент ABMs Отворениот универзитет на Швајцарија е динамична, модерна универзитет во срцето на Швајцарија, со фокус врз сите аспекти на менаџмент и бизнис индустрија. Постои долга традиција на управување во Швајцарија, а тоа е идеална средина за младите луѓе од целиот свет кои сакаат да учат во најважните бизнис и управување со професии.

Студии:

ABMs - Отворениот универзитет на Швајцарија е дел од ABMs Образование група, ABMs е акредитирана од страна на многу национални и меѓународни реномирани организации како ASIC Велика Британија, by Акредитација служба за меѓународна колеџи и универзитети Велика Британија ASIC, Призната тело за акредитација од страна на британската влада (Home Office / UKVI), Член на UK NARIC (Велика Британија Националната Академски информативен центар за признавање) Квалитет група стандарди, НБА тело за акредитација од страна на ENQA Европа (Европската асоцијација за обезбедување квалитет во високото образование образование) и член на Чеа САД Меѓународниот квалитет група (Советот за акредитација на високото образование). ABMs студиските програми за бизнис администрација до докторат се акредитирани од страна на Европскиот совет за бизнис образование, ECLBS (Европски совет на водечките бизнис училишта) и EUCDL (Европски совет за далечинско учење) .. итн за целосна листа на accrediations и членства посетете ABMs веб-сајт. ABMs е рангирана меѓу најдобрите онлајн универзитети во Швајцарија за 2014. ABMs Универзитетот главно се фокусирани на бизнис образование.

ABMs е образовна група на водечките онлајн растојанија универзитети и училишта во Швајцарија:

ABMs Онлајн Универзитетот Швајцарија

ABMs Меѓународната академија швајцарски гимназија

ABMs Информатичка технологија Институт

ABMs Швајцарската јазик училиште

ABMs Туризам и училиште (Ecole Свис dHtellerie et де Tourisme)

Тоа се престижно бизнис школи имаат можност за додипломски, магистерски и докторски дипломи за вонредни студии. Многу студенти се прави користењето на тие училишта / unversities да ги унапредат своите кариери. Регистрирано во Швајцарија, кој е способен за извонредни можности за кариера.

Тел: + 41 (0) 788780785
Факс: + 41 (0) 435395377
Е-пошта:
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
адреса: Freilagerstrasse 39, CH-8047 Цирих, Швајцарија

Социјални медиуми: Фејсбук Твитер Google + можетеЦевка Поврзаниin

1000 преостанати карактери

Најди ги & Следете нас

G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!